එල්පී­එල් තර­ගා­ව­ලි­යට විදෙස් ක්‍රීඩ­ක­යින් 500ක් ලියා­ප­දිංචි වෙයි

ශ්‍රී ලාංකේය මහා ක්‍රිකට් සැණ­කෙ­ළිය ලෙසින් හැඳි­න්වෙන ලංකා ප්‍රිමි­යර් ලීග් විස්සයි20 තර­ගා­ව­ලි­යට විදෙස් ක්‍රිකට් ක්‍රීඩ­ක­යන් 500ක් පමණ ලියා­ප­දිං­චිවී සිටිති. ක්‍රීඩ­ක­යින් තෝරා ගැනීමේ ක්‍රීඩක කෙටු­ම්පත් (Player draft) සඳහා ක්‍රීඩ­ක­යින් ලියා­ප­දිංචි කිරීම ඊයේ අව­සන් වූ අතර, වෙන්දේ­සි­යට ක්‍රීඩ­ක­යින් 150ක් දක්වා අඩු­කොට ඉදි­රි­පත් කිරී­මට නිය­මි­තය.

ලියා­ප­දිංචි වූ ක්‍රීඩ­ක­යින් අතරේ වැඩි වශ­යෙන් පකි­ස්තා­නය, නව­සී­ල­න්තය, බංග්ලා­දේ­ශය, දකුණු අප්‍රි­කාව, ඇෆ්ග­නි­ස්ථා­නය සහ සිම්බාබ්වේ යන රට­වල ක්‍රිකට් තරු ඇතු­ළත්ව සිටිති. මැයි මස මැදදී කොළඹ තරු­පහේ හෝට­ල­ය­කදී ක්‍රීඩක වෙන්දේ­සිය පැවැ­ත්වී­මට නිය­මි­තය.

මේ දින­වල පැවැ­ත්වෙන අයි­පී­එල් තර­ගා­ව­ලියේ ගුජ­රාට් ටයි­ටන්ස් ක්‍රීඩක ඩේවිඩ් මිලර්, බාබර් අසාම්, ෂහීන් ෂා අෆ්රිඩි, ජේම්ස් නීෂම්, ටිම් සවුති සහ ඉෂ් සෝදි වැනි ක්‍රීඩ­ක­යින් මෙවර ලංකා ප්‍රිමි­යර් ලීග් වෙන්දේ­සිය සඳහා ලියා­ප­දිංචි වූ විදේ­ශීය ක්‍රිකට් ක්‍රීඩ­ක­යින් අතර සිටීම කැපීපෙනේ.

මෙම වෙන්දේ­සි­යේදී වයස අවු­රුදු 23න් පහළ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩ­ක­යින් කිහිප දෙනෙකු ඇතුළු දේශීය ක්‍රීඩ­ක­යින් 120ක් ඉදි­රි­පත් කිරී­මට නිය­මි­තව ඇත.

ලබන ජූලි 1දා සිට 21 දක්වා ලංකා ප්‍රිමි­යර් ලීග් විස්සයි20 තර­ගා­ව­ලිය පැවැත්වේ. කණ්ඩා­යම් පහ­කින් සම­න්විත මෙම තර­ගා­ව­ලි­යට සම්පූර්ණ තරග 24ක් ඇතු­ළත් වේ. පසු­ගිය වස­රේදී වනිඳු හස­රං­ගගේ නාය­ක­ත්ව­යෙන් යුත් බී ලව් කැන්ඩි ශූර­යන් බවට පත්විය.