අප තෝරා­ගත යුත්තේ අභි­යෝග භාර­ගන්න පුළු­වන් නාය­ක­යෙක් – වරාය හා ගුවන් සේවා ඇමැති නිමල් සිරි­පාල

Òමම තමයි රනිල් වික්‍ර­ම­සිංහ මහ­තාට ජන­ප­ති­කම ගන්න කියලා කීවේ.එතුමා අපි ඉහ­ළින්ම ඔසවා තැබුවා. හද­ව­තට එක­ඟව කිය­නවා කුහක වෙන්න හොඳ නෑ. අපට තිබුණු දුෂ්කර කාල පරි­ච්ඡේ­ද­ය­කින් ගොඩ­දැම්මේ එතුමා. ඉදි­රි­යේදී නාය­ක­යෙක් තෝරද්දී කොන්ද පණ ඇති අභි­යෝග භාර­ගන්න පුළු­වන් නාය­ක­යෙක් තෝරා­ගත යුතු යැයිÓ වරාය හා සිවිල් ගුවන් සේවා ඇමැති නිමල් සිරි­පාල ද සිල්වා මහතා ඌව­ප­ර­ණ­ගම දී පැව­සීය.
වැලි­මඩ – ඌව­ප­ර­ණ­ගම උමා ඔයෙන් වෙන්වෙන ගිරාබේ පාලම අලු­තින් ඉදි කිරී­මට වැඩ ආරම්භ කිරීම හා ඌව­ප­ර­ණ­ගම හඟු­න්නෑව පාලම අලු­තින් ඉදි කර ජනතා අයි­ති­යට පත්කි­රීමේ උත්ස­ව­යේදී ඇමැ­ති­ව­රයා එසේ පැව­සීය. මේ පාලම් දෙක ඉදි කිරී­මට ඌව පළාත් ආණ්ඩු­කාර ඒ.ජේ.එම්. මුස­ම්මිල් මහතා ඌව පළාත් සභාව මඟින් රුපි­යල් මිලි­යන 213ක මුද­ලක් වැය කර තිබේ.
එහිදී ඇමැ­ති­ව­රයා මෙසේද පැව­සීය.
Òමැති­ව­ර­ණ­යක් ආපු­වාම බහු­තර ජන­තා­වගේ කැමැත්ත සොයා බලා ඒ මත­යත් එක්කම මේ රට රැක ගන්න පුළු­වන් රට ගිනි නොති­යන අයෙ­කුට අපි උදවු කර­නවා. අපි උතුරේ තිබුණු එල්.ටී ටී.ඊ එක­ටත් එදා විරුද්ධ වුණා වගේම දකුණේ තිබෙන ත්‍රස්ත­වා­ද­ය­ටත් විරු­ද්ධයි.අද බැටලු හම් පොර­වා­ගෙන ආවට වෘක­යන් කවුද කියලා.
රටේ ජන­තාව දන්නවා අද පෝස්ටර් ගහ­ගෙන දීර්ඝ කතා කියන අයට එදා මේ රටේ නාය­ක­ත්වය බාර­ගන්න කීවා.කවු­රුත් බාර­ගත්තේ නෑ.ඒ වග­කීම අභි­යෝග හමුවේ බාර­ගත් ජන­පති ජන­ප්‍රිය තීන්දු නොව රටට අවශ්‍ය තීන්දු ගත් නිසයි අද රට මේ තත්ත්ව‍‍ෙ­යන් තියෙන්නේ. එතු­මාට අපි ස්තුති කළ යුතුයි.Ó
Òමම කව­දා­වත් බෝඩ් උස්සා­ගෙන පාරට බැහැලා නෑ. බදුල්ලේ ජන­තාව වෙනු­වෙන් හැම­දාම හරි තීන්දු ගත්තා. මෙව­රත් ආණ්ඩු­වට එකතු වී සහ­යෝ­ගය දුන් නිසා තමයි ඌව වෙල්ලස්ස විශ්ව­වි­ද්‍යා­ල­යට වෛද්‍ය පීඨය, බදුල්ල මහ­නු­වර රජ මාවත,බදුල්ල ශික්ෂණ රෝහ­ලක් බවට පත් කර සිය­ලුම පහ­සු­කම් ලබා ගැනී­මට මට පුළු­වන් වුණේÓ යැයි ද පැව­සීය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *