රජයේ ඉඩම් දෙන බව පවසා වංචා කළ පුද්ගලයන් පස්දෙනෙක් අත්අඩංගුවට

රජයේ ඉඩම් ලබා දෙන බව පවසා කුරුණෑගල, රිදීගම සහ දොඩම්ගස්ලන්ද ප්‍රදේශවල ජනතාව රවටමින් වංචනිකව මුදල් ලබා ගැනීමේ නිරතව සිටි පුද්ගලයින් කණ්ඩායමක් ඊයේ (22) සැකපිට අත්අඩංගුවට ගත් බව රිදීගම පොලීසිය පවසනවා.

ඉඩම් ප්‍රතිසංස්කරණ කොමිෂන් සභාවේ නිලධාරීන් ලෙස පෙනී සිටිමින්, ඉඩම් ප්‍රතිසංස්කරණ කොමිෂන් සභාව යනුවෙන් සඳහන් ස්ටිකර් හා නාම පුවරුද ප්‍රදර්ශනය කර තිබුණු වෑන් රථයකින් ගමන් කරමින් සිටියදී, ප්‍රදේශවාසීන් පිරිසකට සැක සිතී ප්‍රශ්න කිරීමේදී මෙම වංචනික ක්‍රියාව පිළිබඳව තොරතුරු අනාවරණය කර ගැනීමට හැකිවී තිබෙනවා.

අත්අඩංගුවට ගෙන ඇති සැකකරුවන් පස්දෙනා මාතලේ සහ කුරුණෑගල පදිංචිකරුවන් බවට හඳුනාගෙන ඇති අතර, එයින් එක් පුද්ගලයෙකු කෘෂිකර්ම දෙපාර්තමේන්තුවේ මාතලේ කාර්යාලයක සේවය කරන රජයේ නිලධාරියෙකු බවට හඳුනාගෙන ඇති බවයි සඳහන් වන්නේ.

රිදීගම පොලිස් ස්ථානය මෙම සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් වැඩිදුර විමර්ශන සිදුකරනවා.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *